top of page

Konut Sistemleri
| Residential Systems

Çapa 1
Isı Pompaları Heat Pumps

Isı Pompaları
Heat Pumps

Düşük sıcaklıktaki atık ısı akışı, bir ısı pompası kullanılarak yüksek sıcaklıktaki ısıyı kullanacak şekilde yükseltilebilir. Geliştirilen farklı ısı pompası türleri arasında en yaygın kullanılanı mekanik ısı pompasıdır. Çalışma prensibi, bir çalışma sıvısının veya "soğutucu akışkanın" sıkıştırılması ve genleşmesine dayanır. Bir ısı pompasının dört ana bileşeni vardır: evaporatör, kompresör, kondenser ve genleşme cihazı. Soğutucu akışkan, tüm bu bileşenlerden geçen çalışma sıvısıdır. Evaporatörde ısı, bir atık ısı kaynağından çıkarılır. Kondenserde bu ısı tüketiciye daha yüksek bir sıcaklık seviyesinde iletilir.

heatPUMPS.png
davlunbaz.png
Ocak Davlumbazları Cooker Hoods

Ocak Davlumbazları
Cooker Hoods

Davlumbaz açıldığında fanlar dönmeye başlar ve bunun sonucunda sıcak gazlar ve duman parçacıkları Bernoulli prensibi ile davlumbazın içine çekilir. Elektrikli fanların dönme hızı davlumbazın verimini ve gürültü seviyesini belirler.

Konut Fanları Residential Fans 

Konut Fanları
Residential Fans 

Her hangi bir seviyede HVAC proje uygulaması olmasa bile bir yaşam alanın hava akımlarının yönetilmesiyle de o yaşam alanında ısı kontrolü sağlanabilir. Temel prensiplere dayanarak ve projelere nispeten daha az yatırım maliyetlerine katlanarak da sonuç elde edebilirsiniz. Bu konuda tecrübeli çalışanlarımıza dilediğiniz zaman danışabilirsiniz.

Çapa 4
Filters Filtreler

Filters
Filtreler

Hava filtreleri, partiküller filtre ortamındaki liflerin yüzeyi ile temas ettiğinde ve onlara yapıştığından partikülleri hava akışından uzaklaştırır. Filtre ortamında partiküllerin lifle temas etmesini sağlayan çeşitli mekanizmalar vardır. Sistemin bir parçası olan filtreler dönemsel olarak yenilenmelidir. Aksi takdirde beklenen faydayı vermeyeceği gibi toplam verimliliği düşürürler.

Vanalar ve Izgaralar Valves and Grilles

Vanalar ve Izgaralar
Valves and Grilles

Sistemin fonksiyonlarının doğru şekilde yerine getirmesi doğru seçilmiş ızgara tipleri ve sağlıklı çalışan vanalardan geçmektedir. Bu nedenle en ufak unsurların dahi kalite standartlarına uygun seçilmiş olması vazgeçilmezdir. 

HİS Havalandırma tüm seçimlerinde müşterisinin yanında olurken kaliteden ödün vermeyeceğini belirtir.

Çapa 5
bottom of page