top of page

Isıtma | Heating

Çapa 1
İç mekan ısıtıcı fanlar
Fan Isıtıcılar Fan Heaters 

Fan Isıtıcılar
Fan Heaters 

Elektrikli fanlı ısıtıcılar, adında da anlaşılacağı üzere çalıştırmak için elektrik enerjisi tüketirler. Isıtma elemanından bir akım geçerek elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürür. İçeride bulunan fan havayı emer ve onu hızla ısındığı ısıtma elemanına doğru iter. Isısı artan hava yaşam alanının daha düşük seviyedeki ısısıyla yer değiştirerek ortamın ısısını artırmaya yardımcı olur.

HİS havalandırma en düşük seviyede enerji tüketen ve ses çıkaran fan ısıtıcılarını gerektiğinde projelerine dahil eder. 

Konvektörler Convectors

Konvektörler
Convectors

Konveksiyonlu ısıtıcılar, oda havasının bir ısıtma elemanının bulunduğu üniteye alttan çekilmesi prensibi ile çalışır. Hava, ısıtma elemanının üzerinden geçer ve ünitenin üst kısmından geçerek, ısıtılmış hava olarak odaya geri döner. Hafif ve taşıması kolaydır ve bazı modeller duvara monte edilebilir.

Kütüphane, bitki üretim tesisleri gibi ısı ve nem kontrolünün önemli olduğu büyük alanlarda HİS havalandırma iklimlendirme sistemleri konveksiyonlu ısıtıcıları projelerinde gerektiğinde başarıyla uygulamaktadır.

Havalandırma Sistemleri Konvektörleri
Çapa 4
Tavan Fanları Serinletiyor
Tavan Fanları Ceiling Fans 

Tavan Fanları
Ceiling Fans 

Tavan vantilatörü olarak da bilinen tavan fanlarının çalışma prensibi kısaca şöyledir: Elektrik akımı motora ulaştığında, metal bir tabana sarılmış tel bobinlerine girer. Bu akım telden geçtiğinde, saat yönünde daha fazla kuvvet uygulayan bir manyetik alan oluşturur. Bu kuvvet pervaneye aktarıldığında tavanınızda hava akımı oluşturan bir fanınız olur.

Günümüzde estetik amaçlı daha çok tercih edilen bu fanlar mimari projelerde yer aldığında alana en uygun renk ve malzemeden üretilmiş tavan fanını sizler için yerinde monte ediyoruz.

Çapa 5
Isı Kontrol Sistemleri Heat Control Systems

Isı Kontrol Sistemleri
Heat Control Systems

Yaşam alanının önceden ayarlanmış ısı değeri düştüğünde, ısıtıcı sistem devreye girerek bir ısı kaynağı sağlar. Ortam sıcaklığı, termostattaki bir anahtar ısıtıcının kapanmasına neden olana kadar yükselir. Isı kontrol sistemini tanımlamaya yardımcı olan iki terim girdi ve çıktıdır.

Evinizin, işyerinizin ısı kontrollerini günümüzde mobil cihazlarınız yardımıyla uzaktan da yönetebilmektesiniz. Fiziki olarak bir anahtara dokunmaksızın önceden ısıtma, soğutma veya kapatma gibi komutları verebilmek yaşam kalitenizi artırmaktadır. HİS havalandırma bu ve daha fazla kontrolü sizin elinize geçmesini sağlıyor. Daha fazlası ise yapay zeka yazılımlarıyla yerinize karar verecek yazılımlarla hizmet almak. Bizler yarına hazırız ya siz? 

Isı kontrol birimleri
Çapa 6
bottom of page