top of page

Klimalar
| Air Conditioners

Hidronik (Su Kaynaklı) Sistemler Hydronic (Water Born) Systems

Hidronik (Su Kaynaklı) Sistemler
Hydronic (Water Born) Systems

Hidronik sistemimiz, değişim sıvısı olarak su kullanır ve konfor ve yüksek verimliliğin mükemmel kombinasyonunu sunar. Her tür bina için mükemmel olan sistem, su terminallerine soğuk veya sıcak su sağlayan hava veya su soğutmalı bir chiller veya ısı pompasından oluşur.

Mükemmel hava kalitesi sağlamak için klima santralleri ile tamamlanabilir. Bu sistem özellikle ofis binaları, oteller, alışveriş merkezleri ve hastaneler gibi uygulamalar için çok uygundur. Sistemin hava soğutmalı chiller çeşidi de birçok endüstriyel prosesin temel bir parçasıdır.

HİS Havalandırma klima ve klima santralleri seçimlerinde sizlerin enerji tasarrufu yapmanızdan yana mühendislik hesapları yapar.

Hidronik sistemler
Çapa 1
DX (Soğutucu) Sistemleri DX (Refrigerant) Systems
DX (Soğutucu) Sistemleri DX (Refrigerant) Systems

DX (Soğutucu) Sistemleri
DX (Refrigerant) Systems

Bir DX ünitesi, soğutucu bazlı soğutma kullanır ve yoğunlaştırılmış bir soğutucu sıvı kullanarak iç havayı soğutur. Doğrudan Genleşme, soğutucu akışkanın, alana iletilecek olan şartlandırılmış hava ile doğrudan temas halinde olan bir bobinde soğutma etkisi yaratmak için genleşmesi anlamına gelir. DX ünitesi, bir besleme plenumu yoluyla gelen havayı soğutmak için bir soğutucu buhar genleşme ve sıkıştırma döngüsü kullanır ve onu, dönüş yoluyla soğutulması gereken alana geri gönderir.

Çapa 2
Klima Tamiri
Kompakt Klima Santralleri Compact AHU

Kompakt Klima Santralleri
Compact AHU

HVAC sistemlerinde klima santralleri, havalandırma, iklimlendirme, soğutma veya ısıtma için havanın düzenlenmesi için önemli bileşenlerdir. Bir alan boyunca havanın dolaşımına yardımcı olan hava yönetimi çözümlerinden biridir. Bu üniteler hava karıştırıcı ve tabakalandırma cihazı olarak çalışır. Klima santralleri belirli bir mahaldeki hava sirkülasyonu ve havalandırmayı dengeleyerek havadaki aşırı sıcak ve soğuk bileşenleri ortadan kaldırarak mükemmel bir esinti sağlar.

Kompakt klima santrali hakkında bilmeniz gereken her şey
HİS Havalandırma kompakt klima santrali, hava akışını karıştırmak ve düzenlemek için özelleştirilmiş, modüler bir ünitedir. Adından da anlaşılacağı gibi, kompakt üniteler, tümü kompakt bir alanda fan, ısı eşanjörü, filtreler ve kontrollere sahip küçük kurulumlardır. Ofis hava sirkülasyonu, hastane hava karıştırma, okullar ve çok kullanımlı binalar için mükemmel bir arkadaştırlar. Tüm bileşenlerin tek bir kasa içinde olması, kompakt klima santralini daha küçük kurulum alanına sahip yerler için uygun hale getirir.

Modüler Klima Santralleri Modular AHU

Modüler Klima Santralleri
Modular AHU

Klima Santrali (AHU), merkezi bir hidronik sistemin hava sistemindeki birincil ekipmandır. Havayı idare eder ve şartlandırır ve onu çeşitli şartlandırılmış alanlara dağıtır. Klima santralleri ofis binaları, tren istasyonları, oteller, fabrikalar, alışveriş merkezleri, sergi salonları, havaalanları gibi her türlü mekan soğutma ve ısıtma gereksinimleri karşılamak üzere tasarlanmıştır. 

Modüler yapı ise bu santrallerin ihtiyaç hasıl olduğunda uyumlu ek ünitelerin eklenmesi veya çıkartılabilmesi anlamına gelmektedir. Modüler yapının avantajı süreç yönetiminde kısmi bölgeleri önceden devreye alabilme olanağı sunmasıdır.

Çatı Havalandırma Birimleri Roof Ventilation Units

Çatı Havalandırma Birimleri
Roof Ventilation Units

Çatı havalandırmaları önemlidir çünkü çatınızın ömrünü uzatırlar, enerji maliyetlerini düşürürler ve aşırı iç ortam sıcaklıklarını düşürürler. Ayrıca zonalarınızın zarar görmesini engeller ve çatlamalarını önlerler.

Çapa 1
bottom of page